www.cinstina.sk

—KOMUNIKÁCIA V ČÍNŠTINE A SPROSTREDKOVANIE ČÍNY VÁM—

Poradenstvo

Poskytujem poradenstvo z pohľadu odlišností čínskej kultúry a mentality a z pohľadu medzikultúrnej komunikácie a medzikultúrnej interakcie .

Stalo sa Vám, že ste boli v Číne na obchodnom jednaní a dostali ste od svojho partnera jasnú verbálnu odpoveď, ktorá znela áno, ale Váš partner svojim jednaním konal úplne opačne a vyjadril nie?  Nahnevalo Vás to? Nečudujem sa – v našich končinách je to urážka a klamstvo. Ale ak Vám to urobil Číňan v kontexte čínskej kultúry, kľudne si vydýchnite a nenechajte si skaziť deň negatívnymi pocitmi, ten človek Vás totiž nechcel uraziť.

Takéto a podobné kultúrne odlišnosti majú vplyv na Vašu komunikáciu a významne ovplyvňujú úspešnosť a plynulosť Vašich rokovaní v tejto odlišnej avšak úžasnej krajine. Ak máte podobné otázky, možno Vám rozhovor so mnou pomôže. Rád Vám budem k dispozícii.

Poskytujem poradenstvo pri realizácii projektov medzi Čínou a Slovenskom.

Praktickým výstupom môže byť vybudovanie efektívnejších komunikačných kanálov medzi Čínou a Slovenskom a vybudovanie silných a schopných národných a medzinárodných pracovných tímov.